title image

Přestože je v plném proudu sezóna stavebních prací a oprav komunikací, zlínští silničáři se již připravují na nadcházející zimu. A to jak nákupem posypových materiálů, tak zapojením nových mechanismů do zimní údržby, včetně Tatry 4×4, kterou nyní sestavují studenti Středního odborného učiliště ve Valašských Kloboukách v rámci projektu této automobilky.

„Toto vozidlo bude sestaveno z komponentů dodaných výrobním závodem v rámci projektu “TATRA do škol”. Po oživení a odzkoušení bude vozidlo zařazeno do zimní údržby. Další nákladní vůz, tentokrát TATRA 6×6 bude pro naše potřeby montováno v jarních měsících příštího roku,“ uvedl jednatel SÚS Zlín Vladimír Kutý.

V letních měsících probíhaly také práce na údržbě zimní techniky, takže v současné době je téměř vše připraveno. K přestrojení techniky přistoupí společnost v návaznosti na vývoj počasí a vytíženost stavebními pracemi pravděpodobně až ve druhé polovině listopadu. Technika je průběžně servisována, také sypací nástavby a radlice byly opraveny. Do zimní údržby bude nově zařazena TATRA 4×4 a traktor s kompletní zimní výbavou, které byly pořízeny v letošním roce. Doplněny byly také posypové materiály. „Máme standardní zásobu. Letos bylo vzhledem k mírné poslední zimě a velkému zůstatku třeba nakoupit pouze polovinu obvyklého množství drti a posypové soli. Jako hrozbu však cítíme šířící se pandemii covid. Vzhledem k tomu, že řada našich zaměstnanců je obtížně nahraditelná v krátkém časovém intervalu, mohlo by dojít k obtížným situacím především v období plné zimní údržby. Momentálně se proto snažíme dodržovat a podporovat doporučená hygienická opatření, maximálně oddělit jednotlivé pracovní čety, omezit setkávání,“ uzavřel Vladimír Kutý.error

Sledujte nás na Facebooku, ať vám neuniknou novinky ze zlínských silnic